Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do vlaku jen s rouškou

Ve vlaku jen s rouškou

 

 

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, vyhlášeného proti šíření infekční nákazy COVID-19, je od 1.9.2020 zakázán pohyb a pobyt osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky bránící šíření kapének) v prostředcích veřejné dopravy na celém území ČR. Povinnost zakrytí dýchacích cest ochrannými prostředky platí i pro všechny cestující ve vlacích ČD.

 

Povinnost nasazení ochranných prostředků dýchacích cest se ve vlaku nevztahuje na děti do dvou let věku, osoby s poruchou intelektu nebo závažnou alternací duševního stavu, na cestující při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů během jízdy vlaku po dobu nezbytně nutnou a na cestující při pobytu v oddílech lůžkových a lehátkových vozů; povinnost zakrytí dýchacích cest ovšem platí při pohybu ve společných prostorech lůžkového nebo lehátkového vozu (např. chodbička, představek, WC, umývárna).

Prosíme o ohleduplnost! Zakrytí obličeje chrání vás i nás.

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví

Prosíme cestující o pomoc při snaze o omezení fyzického kontaktu s naším personálem. Při úhradě jízdních dokladů proto upřednostněte před platbou finanční hotovostí platbu kartou a při použití platebních karet nebo elektronických peněženek je sami přiložte k platebnímu terminálu.

Současně upozorňujeme na povinnost nosit roušky ve všech vlacích v sousedních zemích. Sledujte vývoj situace v okolních zemích, neboť podle místní legislativy může být nenošení roušky ve vlaku pokutováno (například v Rakousku 40 EUR) nebo vlaková četa může přivolat policii a cestujícího z vlaku nechat vysadit (například v Polsku či Německu).