Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písek získá zrekonstruovanou nádražní budovu

12. 7. 2020

Písek získá zrekonstruovanou nádražní budovu

 
Ještě letos odstartují práce na výpravní budově ve stanici Písek. Centrální komise Ministerstva dopravy aktuálně schválila záměr projektu, příprava této rekonstrukce tak pokračuje úspěšně dál. Dojde díky ní především k navrácení typického historizujícího vzhledu budovy, zvýšení komfortu cestujících, úpravě přilehlého okolí a zlepšení návaznosti na ostatní druhy dopravy.

Kompletní rekonstrukce zahrnuje úpravu a zateplení fasády, která se zároveň doplní o zdobné prvky. Vymění se okna, dveře a střecha. V 1. nadzemním podlaží, které slouží především k zajištění provozu a služeb pro cestující, se díky změně dispozic zefektivní využití prostor. Například dojde k přesunutí veřejných toalet do bezprostřední blízkosti čekárny. Ve 2. podlaží se zrekonstruují prostory bytových jednotek a podkroví budovy, které tak bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. Vstup do budovy a na 1. nástupiště bude plně bezbariérový, zajistí ho dvě nové rampy.

Namísto jednopodlažního objektu, který je nyní k budově přidružen, vznikne parkovací stání, chodník a zatravněná plocha. Další nová parkovací stání pro auta a kola vznikne dle architektonické studie města v přednádražním prostoru, kde současně dojde k úpravě autobusových zastávek a chodníků pro pěší. Tato akce bude koordinována nejen s rekonstrukcí výpravní budovy, ale i připravovanou modernizací trati Nemanice – Protivín ( včetně ) – Písek město ( včetně ), která bude mimo jiné řešit i vyústění podchodu a přístup na nástupiště ve stanici.    

Celkové investiční náklady dosáhnou 54,5 milionu korun. Zahájení prací se předpokládá v listopadu 2020.