Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na nejdelší tunel Praha - Beroun má zpoždění

Příprava tunelu Praha – Beroun nabírá další zpoždění. Soutěž na dokumentaci napadl Sudop Praha

Vizualizace tunelu z Prahy do Berouna z roku 2007. Foto: Sudop Praha
Vizualizace tunelu z Prahy do Berouna z roku 2007. Foto: Sudop Praha
Sudop Praha byl v soutěži dražší, u antimonopolního úřadu napadá vysvětlení zadávací dokumentace.
 

První velká soutěž na přípravu nového tunelu mezi Prahou a Berounem nabrala zpoždění. Tendr v hodnotě 160 milionů korun napadla společnost Sudop Praha. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže již zahájil se Správou železnic správní řízení.

V dané věci běží prvostupňové správní řízení zahájené na návrh dodavatele Sudop Praha. Návrh směřuje proti nejasnému vysvětlení zadávacích podmínek ze strany zadavatele,“ řekl mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda.

Podle mluvčího Sudopu Jakuba Ptačinského návrh k antimonopolnímu úřadu poukazuje na nejasné zadání a vysvětlení zadávacích podmínek. „Kromě jiného jsme poukazovali na nevyváženost obchodních podmínek nebo rozpor zadávací dokumentace se zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ uvedl Ptačinský. Správa železnic na dotazy od úterý nereagovala.

Sudop i přes námitky proti dokumentaci a podmínkám soutěž napadl. Jedním z důvodů může být i to, že by soutěž nevyhrál: nabídl vyšší cenu než druhý uchazeč. Správa železnic nezveřejnila, kdo nabídku v soutěži na tunel podal. Podle informací deníku Zdopravy.cz přišly jen dvě nabídky: kromě Sudopu Praha ještě od sdružení vedené společností AFRY CZ.

To potvrdilo podání nabídky s tím, že více informací k probíhající soutěži zatím bohužel nemá. „Jsem trošku překvapený. Je to komplikace pro zadavatele z hlediska několikaměsíčního zdržení a samozřejmě i pro potenciálního vítěze z pohledu plánování kapacit. My naše projektanty operativně přesuneme v rámci evropské skupiny AFRY na švýcarské a německé projekty a budeme trpěliví,“ řekl Ivo Šimek, ředitel české a slovenské části koncernu AFRY.

Soutěž na aktualizaci dokumentaci i geotechnický průzkum

Správa železnic v zakázce hledá firmu, která aktualizuje dokumentaci pro územní řízení včetně materiálu pro posouzení vlivu na životní prostředí. Součástí zakázky bude i zpracování aktualizace projektu podrobného geotechnického průzkumu, autorský dozor podrobného geotechnického průzkumu a vyhodnocení podrobného geotechnického průzkumu.

O tunelu mezi Prahou a Berounem se mluví desítky let, loni Správa železnic rozhodla o variantě C1. Ta počítá s 24,7 km dlouhým Tachlovickým tunelem, který je navržen jako dvojice jednokolejných tunelů ražených metodou TBM. Z tunelu je navržena odbočka na Branický most ve směru Praha-Krč a na druhé straně sjezd do stanice Beroun, neboť na přímou trasu tunelu má dále navázat nová vysokorychlostní trať ve směru do Plzně.

Stavbu tunelu schválila loni centrální komise ministerstva dopravy, plán je začít v roce 2028. Nová trať je plně přizpůsobena smíšenému provozu osobní a nákladní dopravy, což ovlivnilo nejen sklonové parametry trasy, ale i maximální traťovou rychlost, která zde činí 200 km/h.

Nový tunel má zkrátit dobu jízdy z Prahy-Smíchova do Plzně na 44 minut, do samotného Berouna má trvat jízda 12 minut. Z Berouna se tak lidé do širšího centra Prahy dostanou rychleji než z řady jiných částí hlavního města. Ve stávající trase v údolí Berounky pak může být při zvýšené spolehlivosti plně posílena osobní regionální doprava, například ve špičkovém desetiminutovém intervalu až po Řevnice.

Železniční spojení Prahy a Berouna prochází postupně částečnou modernizací, obce v údolí Berounky ale odmítají vyšší provoz, a proto se nakonec jako jediná možná jeví stavba tunelu. Předběžné odhady mluví o nákladech 50 miliard korun.