Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlakové spoje na Slovensko se omezí

Vlakové spojení na Slovensko se omezí, kvůli opatřením klesl zájem

 

  16:43
Provoz některých mezistátních vlaků mezi Českou republikou a Slovenskem bude omezen, rozhodnutí se dotkne zhruba 18 procent celkové kapacity míst. Důvodem je nízký zájem cestujících, který výrazně ovlivnila opatření proti šíření koronaviru. Veřejnost o tom v pátek informoval slovenský dopravce ZSSK, nad kterým má kontrolu stát. Firma uvedla, že se na omezení dohodla s Českými drahami.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Od pátečního dopoledne platí při cestování z Česka na Slovensko omezení kvůli tomu, že Bratislava zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí ohledně koronaviru.

Po jízdenkách na Slovensko se zaprášilo, lidé se chtějí vyhnout karanténě

 

Od úterý příštího týdne například vlak Metropolitan Slovenská strela z Prahy do Bratislavy nepojede po slovenském úseku zmíněné trasy. Zrušeny budou i některé mezistátní vlaky v úseku mezi slovenským Púchovem a stanicí Horní Lideč. Od 27. září pak cestující nebudou moci využít vlak EN 443 Slovakia v úseku mezi Prahou a Žilinou.

ZSSK uvedl, že jízdenky na zrušené spoje budou cestujícím proplaceny v plné výši. Slovenský dopravce také hodlá spolu s ČD v případě nutnosti průběžně upravovat i provoz dalších spojů.

V předchozích dnech byl o cesty na Slovensko velký zájem a někteří železniční dopravci kvůli tomu posilovali kapacity. Po přeřazení Česka na seznam rizikových zemí je při cestách z Česka na Slovensko až na výjimky povinný negativní test na covid-19 nebo nástup do karantény.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/doprava-zeleznice-covid-19-pandemie-slovensko-spojeni-slovenske-drahy.A200918_153009_eko-doprava_rts